Zaproponuj pomysł ...

2014-06-09 23:03:05, komentarzy: 8

Jesli chcesz coś usprawnić na osiedlu ... napisz i podziel się tym z innymi Mieszkańcami ...

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • DMI 12:25, 25 września 2014

  Witam

  Chciałbym zaproponować:

  1. wykonanie wspólnych pomieszczeń, czy rowerowni w halach garażowych dla mieszkańców nie posiadających komórki lokatorskiej, choć zdaję sobie sprawę z trudności związanych z usankcjonowaniem prawnym całego lokalu garażowego.

  2. wykonanie na zewnątrz klatek schodowych ogólnej skrzynki na gazetki/ulotki reklamowe. W tej chwili to głównie listonosz (sam zbulwersował mnie kiedyś stwierdzeniem, że musi dostarczyć ulotki, ponieważ z tego ma kasę, a po polecony odbiorca może się pofatygować na pocztę) zaśmieca nasze personalne skrzynki pocztowe, po czym ulotki często lądują pod skrzynkami...

  pzdr
  DMI

  Odpowiedz
 • konagn 22:51, 17 grudnia 2014

  chciałabym zaproponować postawienie kosza w klatce przy skrzynkach pocztowych na wrzucanie do nich ulotek, które dostajemy do skrzynek, a z których nie korzystamy. Zwykle lądują na górze skrzynki lub na podłodze, co zaśmieca klatkę, wygląda mało estetycznie i przysparza dodatkowej roboty paniom sprzątającym. Dużo wygodniej opróżnić zawartość kosza raz na jakiś czas.

  Odpowiedz
 • Maciej 10:45, 18 lutego 2015

  Proponuję w drzwiach dzielących śmietnik od garażu zamontowanie zamiast klamki gałek od strony śmietnika, tak aby nikt nie mógł wejść na teren budynku , natomiast lokatorzy mieli by swobodny dostęp od strony garażu bez użycia klucza. Ewentualnie można zamontować dodatkowe stopki na dole drzwi aby samozamykacz nie zatrzasnął nam drzwi w momencie wyrzucania śmieci. Koszt takiego rozwiązania to może 200zł, a jakże ułatwiłby dostęp do śmietnika. Obecnie byłem wielokrotnie świadkiem otwierania bramy i wychodzenia przez garaż, co można pewnie zrozumieć z racji że o kluczach się zapomina. Widziałem również pozostawione worki ze śmieciami przed wejściem w garażu...
  Ten śmieszny koszt inwestycji zwróciłby się pewnie po dwóch , trzech miesiącach z oszczędności na prądzie z dodatkowego uruchamiania bramy do wyjścia z garażu do śmietnika.

  Odpowiedz
 • ADAM DEBSKI 23:58, 20 lutego 2015

  Jest pomysł i czeka na realizację aby wymienić zamki miedzy garażem a śmietnikiem na takie zamykane okrągłe z gałką od strony garażu + naklejka od strony garażu o dbaniu dla własnego bezpieczeństwa nad zamknieciem (przekręceniem o 90 stopni zapadki w gałce). Pozwoli to też nie nosić kluczy do śmietników ... i może zminimalizuje pozostawianie otwartych drzwi między śmietnikiem a garażem.

  Odpowiedz
 • ADAM DEBSKI 23:38, 20 lutego 2015

  Dziękuję za uwagi i pomysły. Postaramy się wprowadzić w życie to co się da zrobić - informacje umieścimy w planie gospodarczym na 2015 r.

  Odpowiedz
 • Lenka 16:27, 16 sierpnia 2016

  Mój pomysł dotyczy bramki przy Głębockiej 54. Zamek ciągle się psuje i bardzo głośno się zamyka. Czy nie tańszy w eksploatacji i cichszy byłby zamek magnetyczny dzialający na zasadzie magnesu?

  Odpowiedz
 • tomasz 23:27, 30 września 2016

  Witam. Ja mam pomysł aby usunąć z terenu osiedla " wraki" samochodow. conajmniej 10 aut na osiedlu, wewnetrznym parkingu oraz dookoła osiedla zabiera miejsca parkingowe. Samochody posiadaja tablice rejestracyjen wiec chyba nie problem ustalic właścicieli.
  Pozdrawiam, Tomasz

  Odpowiedz
 • Grzegorz 12:05, 30 stycznia 2017

  Popieram.

  Odpowiedz